floating-market-3013639_640
vietnam-547271_640
ha-long-bay-2404431_640
steep-mountain-pass-3373277_640
rice-terraces-164410_640
hanoi-4176310_640 (1)

Aktivní dovolená ve Vietnamu

 

Vietnam je nádherná a rozmanitá země bohatá na přírodní krásy, historii, kulturu a v neposlední řadě je rájem gastronomie. Díky početné vietnamské komunitě v České Republice o ni máme všichni alespoň základní představu, ale není nad to poznat tuto zemi na vlastní oči. Ve spolupráci s profesionálními místními průvodci vám sestavíme ideální zájezd do Vietnamu na míru, během něhož poznáte nejen hlavní turistické atrakce, ale i skryté poklady této rozlehlé země. Připravíme vám vyvážený itinerář tak, abyste procestovali a autenticky poznali Vietnam právě takový, jaký je a bez turistického pozlátka. Ať už dáte přednost samostatnému cestování hromadnou dopravou, doprovodu místního průvodce a řidiče nebo chcete osedlat motorky a projet si ty nejkrásnější cesty a zapadlé vesničky sami, vše pro vás zařídíme přesně na míru podle vašeho přání a rozpočtu. Poznejte s námi vietnamská města, chrámy, rýžová políčka, deltu Mekongu, hory, džungli, vodopády i dech beroucí pláže a pobřeží.

Vietnam od severu k jihu nebo naopak

Vietnam můžete díky jeho tvaru procestovat od severu k jihu nebo naopak během 2 až 3 týdnů s vhodnou kombinací letenek a případně s pomocí vnitrostátního přeletu. Záleží na vás, kolik máte času a jak moc se budete chtít přesouvat. I přesto, že je dnes Vietnam jedním státem, stále jsou cítit velké rozdíly mezi severem a jihem. V jižním Vietnamu najdete moderní a kosmopolitní metropoli Saigon (oficiálně Ho Či Minovo město), zatímco život na venkově se točí kolem veletoku Mekong a jeho delty. Na úplném jihu najdete ostrůvky s bělostnými plážemi, které si ničím nezadají s těmi thajskými.

Severní Vietnam je více rustikální, zemědělský a tradiční. Najdete tu nespočet rýžových políček, ale i divoké hory, džungli, tradiční vesničky a etnické menšiny. Na severním pobřeží se také můžete vydat na lodní výlet mezi vápencové ostrovy ve tvaru cukrových homolí. Metropole severu Hanoj na vás dýchne atmosférou toho pravého a autentického Vietnamu a v porovnání se Saigonem si nejvíce uvědomíte rozdíl mezi oběma částmi země.

Vynechat byste neměli ani střední Vietnam, kde najdete císařské město Hue, malebný přístav Hoi An a množství buddhistických pagod.

Vietnam je zkrátka velmi rozmanitá země, kterou spojuje skvělé jídlo a neuvěřitelně přátelští obyvatelé. 

Mapa a inspirativní program

Cena zájezdu do Vietnamu

 

  • orientační cena 2 týdenního individuálního zájezdu do Vietnamu na míru je 50 000 Kč.

  • porovnejte si tuto cenu s klasickými skupinovými zájezdy ostatních CK.

 

Kalkulaci zájezdu vám připravíme na míru podle vašich preferencí a nároků. Orientační cena vychází z klasického itineráře cesty ze severu na jih (nebo naopak) podle nabídky letenek. Rozpočet zahrnuje ubytování v hotelích střední kategorie, jedním místním přeletem, lodním výletem na d

Vietnam na motorce

Vietnam láká motorkáře z celého světa. Ať už si budete chtít jen na pár dní půjčit skútr a splynout s místními, kteří tento prostředek využívají tak samozřejmě, jako vlastní nohy, nebo osedlat větší stroj. Poradíme a připravíme pro vás ty nejlepší motorkářské trasy po točitých silničkách přes rýžová pole, zátoky a horské vesničky. Střední a severní Vietnam jsou ideální destinace milovníků jedné stopy, tak je pojďte objevit.

Možnosti itineráře

Plán vaší cesty je vždy zcela individuální a navržený itinerář slouží pouze jako inspirace. Od začátku do konce budete spolutvůrci své dovolené. Pokud byste chtěli cestu do Vietnamu spojit s návštěvou Kambodže nebo Laosu, tak to není vůbec žádný problém.