Cestopis z Íránu - křížem krážem Persií, část 2.

Updated: May 11, 2019


Před cestou, část II.

Uplynulo už víc než 14 dní od našeho posledního příspěvku a náš odlet se nezadržitelně blíží.. To znamená, že bychom měli mít už všechno připravené.. Jak je to ale ve skutečnosti?

2 dny do odletu

Pozítří odlítáme se společností Alitalia.. Letenky byly opravdu výhodné, ale teď se ze zpráv dozvídáme, že letecká společnost je prakticky na pokraji bankrotu. Zaměstnanci se nedomluvili na restrukturalizaci firmy a podle dostupných zdrojů zbývají aerolinkám prostředky na provoz na další dva, nebo tři týdny.. No to znamená, že aspoň tam bychom se dostat měli a zpátky už to nějak dopadne. Doufáme jen, že zaměstnance nenapadne stávkovat zrovna 29.4., v den našeho odletu.


Nicméně kromě mírné nervozity ze situace kolem našich letů jsme prakticky připraveni. Hlavně holkám se podařilo nakoupit oblečení, které odpovídá íránským pravidlům a vkusu. Podle mě se jim to povedlo krásně, no posuďte sami :). Myslím, že od místních budou k nerozeznání. Jinak jsme si už skoro všichni stihli zaběhnout na úřad pro mezinárodní řidičák (paní na přepážce se mě bezelstně zeptala, jestli jedu navštívit babičku) a zamluvili jsme si ubytování na první noc v Teheránu. Vypilovali jsme itinerář a vynechali zastávku v Kermanu, abychom měli cestu pohodovější a netrávili každý den dlouhým přesunem. Taky se nám podařilo domluvit si ubytování na místech, kde není moc jiných možností a abychom nezůstali někde bez noclehu - v poušti Varzaneh, v odlehlé skalní vesnici Meymand a na ostrově v Perském zálivu Qeshm. Na zbytek trasy máme volné ruce, seznam prověřených hotýlků a kontakt na teheránského hostitele, který má známosti po celé zemi a případně nám se vším pomůže.

Takže už nám nezbývá než se těšit. Odlítáme v sobotu ve 12:15. Sraz na letišti v 10:00, abychom stihli ještě aspoň dvě pivka než se v Íránu na víc než dva týdny vzdáme alkoholu :)Jsme vybaveni a nemůžem se dočkat! Teď už jen pořídit všechny kopie dokladů a uložit je na bezpečné místo. Hotovost v eurech už máme, v Íránu si s platební kartou totiž můžete tak maximálně... :) A abychom se s vámi mohli spojit přes náš facebook, stáhli jsme si pár aplikací, které by nám měly umožnit dostat se na jinak blokovné stránky (pro znalé VPN).

Takže další informace až z místa, jen neslibujeme kdy přesně to bude..


26 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2021 by Travel Planner

  • Facebook
  • Instagram

+420 777 223 024