Manželé Jamaeinovi na cestách

Updated: May 11, 2019


Ahoj, právě jsi našel osobní blog o našich cestách a možná tě zajímá, jak vznikl. :)

Když jsme se s Omim poznali, tak jako jedna z hlavních změn byla změna ve stylu cestování. Každý jsme do té doby trávili dovolenou hodně odlišně, ale když jsme zjistili, že nám to spolu klape, museli jsme najít kompromis i ve stylu poznávání světa.

Za dobu prvních 4 let jsme společně projeli 17 zemí, každý z nás dále cestoval za prací a čím dál více se cestování stávalo důležitou kapitolou v našem životě. Omi založil TravelPlanner.cz a já jsem mu pomáhala vymýšlet marketing.

Vždycky když jsme byli na dovolené, tak jsme si říkali: až se vrátíme, něco napíšeme. Po návratu se nás rodiče a přátelé ptali, jaké to tam bylo, a my sice ukazovali fotky a vyprávěli zážitky, ale nikdy jsme si nevzpomněli hned na všechny podrobnosti.

Pak přišel ale zlom. Když jsme oznámili, že pojedeme do Íránu, tak se spustil ten opravdový kolotoč otázek. Jak to připravujete, co všechno uvidíte, co bezpečnost a spousta dalších.

A tak jsme se rozhodli, že spustíme klasický blog, kde se pokusíme psát o našich vlastních cestách, jejich přípravách a zážitcích. Ani jeden z nás není zrovna spisovatelské střevo, takže budeme psát tak, jak to vnímáme a prožíváme my, ale i tak doufáme, že vás možná naše zážitky inspirují k návštěvě stejné země, ať již sami nebo s Travelplanner.cz.

Jako prví tady bude určitě již zmíněná cesta do Íránu, ale snad postupně budeme přidávat nejen nové ale i proběhlé výpravy jako například:


 • Madagaskar

 • Izrael & Jordánsko

 • Portugalsko

 • Kambodža

 • Thajsko

 • Itálie

 • Ukrajina

 • Maroko

 • Rumunsko

Jelikož tento blog má být o nás a našich cestách, tak ještě několik důvěrností o nás a našem pojetí cestování.

Veronika: "Vždy jsem chtěla poznávat nové země, jejich kulturu, zvyky a politiku. Taky to byl jeden z důvodů, proč jsem vystudovala diplomacii. Můj sen je se podívat do Latinské Ameriky, Nový Zéland a procestovat Blízký východ. Prostě miluju cestování a mou první samostatnou cestu jsem podnikla 18 letech, kdy jsem letěla do Kanady a strávila tam měsíc na stáži v právní firmě. Samozřejmě jsem nepracovala 7 dní v týdnu a tak jsem měla možnost trochu cestovat. Dostala jsem se i do kanadské buše, kam jsem letěla hydroplánem. Pak přišlo cestování spojené se studiem v Dánsku, odkud jsem jela i na výlet do Švédska. Rok jsem strávila v Anglii a tři čtvrtě roku v USA. Do doby než jsem poznala Omiho jsem dovolené trávila klasicky v resortech a podnikala výlety. Jenže to vše se změnilo. Teď sice pořád chci válečku na pláži a Omiho pokaždé ukecávám, ať mi ji ještě o den prodlouží, ale už necestuju s cestovkou a do jednoho resortu. Spíše země projíždíme a poznáváme kulturu, jídlo, prostě klasický život v dané zemi. To je to správný kouzlo a obohacení sama sebe. Neříkám, že už nikdy nevyužiju klasický all inclusive, ale určitě to už nebude tak často, jako když mi bylo 20. Miluju italskou a francouzskou kuchyni, ale ochutnala jsem i pražené brouky a štíry – no takový trošku vyschlý brambůrky. Miluju překvápka, obzvlášť spojená s cestováním, takže když mě Omi požádal o ruku v Římě, byla to bomba…. Prostě jsem cvok do cestování."

Omar: "Už odmalička jsem si hrál na prodejce zájezdů. Můj děda vždy vypráví, jak jsem celé rodině vybíral zájezdy a vystřihával obrázky z katalogů cestovek. V mládí jsem procestoval hlavně Evropu, jsem blázen do Itálie, jejího jídla – po těstovinách se můžu utlouct. A taky jsem si oblíbil řecké ostrovy. Přestože jsem chtěl původně na práva, nakonec jsem zvolil studium mezinárodních vztahů právě i díky mojí čím dál tím větší touze poznávat svět. Moje první samostatné výpravy mimo Evropu vedly na Blízký východ. I díky svým kořenům jsem procestoval Jordánsko křížem krážem. A kvůli místním obyvatelům, kteří na mě pro moje arabské rysy vždy spustí arabsky a hrozně se diví, proč na ně koukám jako puk, jsem se ve 27 letech začal učit arabsky. Vlastně na mě mluví jako na místního kdekoliv na jih od Alp. Prostě jsem pro ně Ital, Portugalec, Španěl, Řek, nebo Arab, dokonce i v Kambodži nevěřili, že nejsem jejich. Nemám moc rád válečky u moře (ale moře miluju – třeba na jachtě), klasické zájezdy a pasivní dovolenou. Lehnout si na pláž a opalovat se je pro mě utrpení, obzvlášť bez slunečníku. Ale když jsem poznal Veroniku a začali jsme cestovat spolu, tak těch pár dní rád přežiju. Většinou to dopadne tak, že jsem naložený v moři, respektive chytám vlny. Jsem blázen do historie, záhad, poznávání místních lidí a kuchyně a taky do adrenalinu. Asi proto jsem ke svým 30. narozkám dostal kvíz zaměřený na cestování, historii a když jsem ho vyluštil, tak jsem dostal dovolenou spojenou se surfováním v Portugalsku. No jednoduše jsem taky cvok do cestování."

A tak dva cvoci spolu již navždy budou objevovat opravdový svět a třeba i skrze jejich cesty obohatí nebo inspirují i vás ☺

#cestování

11 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2021 by Travel Planner

 • Facebook
 • Instagram

+420 777 223 024