2021: nejlepší rok na cestování

Představte si, jak se procházíte po místech, která byla ještě před rokem téměř zničena over turismem téměř sami. Jak jsou místní obyvatelé šťastní, že vidí cizince a ne otráveni z nekončících davů turistů. Jak se přemrštěné ceny v některých destinacích snížují o desítky procent. Jak se historická města vrací od skanzenů k lokálnímu a autentickému životu. Jak se do cestování vrací prvek dobrodružství z neznáma. Takový bude cestovatelský rok 2021. Tak ho nepropásněte, protože ten další už nejspíš všechno vrátí do starých kolejí.

Ano, už nestačí koupit náhodně levnou letenku kamkoliv a pak teprve řešit co dělat na místě. V dnešním světě je potřeba zjistit si předem potřebné informace. Především jestli daná země umožňuje cizincům příjezd za účelem turismu, jaká opatření proběhnou po příletu a jaká jsou případná omezení na místě (omezení pohybu, zavřené hotely, památky atd.).

A my to podrobně a pravidelně sledujeme, takže jestli vás láká někam vyrazit a nechce se vám vyhledávat mezi často protichůdnými informacemi, tak se ozvěte ;).

Kromě cestování v rámci Evropské Unie, kde platí jakžtakž jednoduchá pravidla podle semaforu, jde ale vyrazit i dál - do exotiky. Představte si třeba mayské Pyramidy v Mexiku bez turistů, prázdné Machu Picchu, tanzánská safari pouze se zvířaty nebo pohádkově bílé pláže Zanzibaru jen pro sebe. A to všechno často za polovinu ceny.

Nejvíce otevřené turistům jsou země střední a Latinské Ameriky a některé africké destinace. Jsou i země, kam nepotřebujete negativní test a samozřejmě ani nenastupujete do karantény. To je třeba právě Tanzánie, Kolumbie, Brazílie, Kostarika, Mexiko, Dominikánská republika, Jamajka nebo z bližších destinací Turecko, Albánie a Černá Hora.

V Evropské Unie se bez testu dostanete do Švédska, pevninského Portugalska, Bulharska a Chorvatska.

Kromě těchto je mnoho dalších zemí, které jsou pro turisty otevřeny a stačí si nechat udělat test. Rozhodně to stojí za to.

Nenechte si ujít cestování jako v době před několika desítkami let. Má to svoje kouzlo, které maximálně do dvou let zase zmizí. Je to jedinečná příležitost.

Nechte si s cestou poradit, vytvoříme pro vás originální dovolenou na míru.

38 views0 comments

© 2021 by Travel Planner

  • Facebook
  • Instagram

+420 777 223 024