Jaký byl pro nás a pro TravelPlanner.cz rok 2016?

Updated: May 11, 2019


Rok 2016 uplynul jako voda a pro TravelPlanner.cz skoro hekticky. Proto se hodí, abychom se s příchodem toho nového trochu zamysleli nad tím minulým. Jak pracovně, tak i osobně to byl rok opravdu významný a v mnohém nás posunul o pořádný kus dál. A protože celý projekt stojí na individuálním přístupu, tak bychom se s vámi rádi podělili o naše důležité milníky.


Začátkem roku jsme ještě jeli na původních webových stránkách , které jsme vylepšovali a jak se říká, „trochu se stále hledali“ a přemýšleli, jak vlastně co nejlépe fungovat a nabízet vám ty nejlepší služby.

První vlaštovky, které nás přesvědčily, že se ubíráme správným směrem, přiletěly hned začátkem roku, kdy se na nás obrátili klienti, žádající rady pro své cesty do Jordánska, Izraele a Palestiny a díky jejich zpětným vazbám víme, že jsme jim jejich cesty výrazně zjednodušili.

Hned z počátku roku jsme také připravili kompletní a logisticky náročnou dovolenou manželskému páru, který se rozhodl poznat krásy Kuby. Vycestovali v březnu a za tři týdny poznali tento nádherný ostrov opravdu autenticky a dopodrobna.

Během jara jsme pracovali především na zcela nové podobě našeho webu, který jsme 12. dubna konečně spustili. Nové stránky sklidily velký úspěch, který nám pomohl seznámit českou cestovatelskou veřejnost s fenoménem cestování na míru jako alternativou k zájezdům cestovních kanceláří. TravelPlanner.cz se začal objevovat jak v tištěných, tak v internetových médiích. Články a rozhovory vyšly například na portálu HedvabnaStezka.cz, zena.cz, Ona Dnes, v magazínu Business life a dalších.

Zároveň jsme nezanedbávali ani naše vlastní cestovatelské zkušenosti a přesto, že jsme chystali velkou životní a událost – svatbu – jsme v červnu podnikli velkou cestu napříč Madagaskarem, která byla zároveň našimi líbánkami. Během téměř měsíční expedice jsme poznali neskutečné přírodní i kulturní bohatství tohoto izolovaného ostrovního státu, často nazývaného jako sedmý kontinent.


Předtím moje partnerka zvládla i několik návštěv Číny, zatím jen z rychlíku, ale o to víc nás láká její hlubší poznání.

Pravděpodobně i díky autentickým reportážím právě z Madagaskaru či našim blogům například o výročí havárie Černobylu a jeho návštěvě se na nás obraceli noví a noví zájemci o naše služby. A musím říci, že se jednalo především o velmi netradiční požadavky jak a kde strávit dovolenou.

Velký zájem byl právě o exkurze do černobylské zóny , nebo o surfování v Portugalsku. Velmi zajímavý požadavek, jehož realizaci jsme si opravdu užívali byl svatební dar v podobě gurmánské dovolené v baskickém ráji dobrého jídla a michelinských restaurací. Najít ty nejvyhlášenější restaurace s jejich nabitými rezervačními knihami a přesvědčit je na zamluvení stolu pro novomanžele v požadovaném termínu bylo pro nás velmi příjemnou výzvou. Také nemůžeme opomenout zmínit zájem o motorkářské výlety do Alp.

Některým klientům jsme zajistili kompletní dovolenou se vším všudy a některým nezávislé poradenství, díky kterému si cestu naplánovali nakonec sami. I o tom jsou naše služby. Objevili jsme také potenciál cestování na míru pro firemní klientelu a naplánovali dovolenou jako bonus pro zaměstnance jedné velké personální agentury.

Po hektické první polovině roku jsme se s manželkou vydali načerpat energii a inspiraci například do švédského Göteborgu, do českých vesniček v rumunském Banátu, kde jsme si kromě jiného vyzkoušeli i dojení krávy a měli možnost ochutnat pravé čerstvé mléko, máslo a sýr. A zatímco já jsem odjel s kamarády na pár dní do Chorvatska na jachtu, kde si Jadran užijete opravdu jinak, než jak ho většina turistů zná z pobřeží, manželka si užila dámskou jízdu v krásné Budapešti. Jeden z posledních společných výletů. Který jsme podnikli byl i prodloužený víkend v krásném podzimním Bavorsku, kterým potěšíte třeba i své prarodiče, protože vidět romantické bavorské hrady a zámky schované v podzimně zbarveném lese, za nímž se tyčí Alpy s pokrytými špičkami sněhem, je opravdu pohádkové.

S končícím rokem se zároveň začali ozývat další cestovatelé, kteří se chystali ohřát se v zimě v nějaké exotické destinaci - například v Kambodži nebo na Bali, nebo už plánovali cesty na příští léto. Ať už rodinnou dovolenou v Řecku nebo týden plavání s divokými delfíny v Rudém moři.


Závěr roku je pro všechny dost náročný a příprava Vánoc tomu moc nepřidává, i když to mají být svátky klidu. A tak nám to nedalo a rozhodli jsme se, že ještě jednou naposledy v tomto roce vyrazíme na dovolenou, a po celém náročném, ale krásném roce 2016, jsme se odměnili týdenní cestou do Maroka, kde jsme strávili vánoční svátky i Nový rok. A protože jak na Nový rok, tak po celý rok, jak se říká, tak doufáme, že se nám rčení splní a i rok 2017 strávíme na cestách. A hodí se i nějaké předsevzetí. Z těch osobních cestovatelských je to především plánovaná cesta s přáteli do Íránu. A jak se známe, u jedné cesty za rok určitě nezůstane.

A co můžete čekat od TravelPlanner.cz v novém roce? Budeme vám dál nabízet cestování na míru bez jakéhokoliv omezení. Zároveň se vám pokusíme přinášet více cestovatelských tipů i vlastních zážitků na našem blogu a v nejbližší době představíme novou strukturu našich internetových stránek. Takže nás sledujte, cestujte a pište. Krásný nový rok a hodně příjemný zážitků na cestách vám přeje

Omar Jamaein


10 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2021 by Travel Planner

  • Facebook
  • Instagram

+420 777 223 024