Prodlužte si léto! Exotika není nedostupná.

Updated: Feb 28, 2019


Padá na vás podzimní deprese? Nejste připraveni na déšť a zimu? Prodlužte si léto a dobijte svou energii u moře s drinkem v ruce…. Říjen a nadcházející zimní měsíce jsou skvělým obdobím pro objevení exotických míst jako třeba Kambodža, Seychely, Thajsko, Izrael, Jordánsko, Srí lanka, Filipíny či Dominikánská republika.


Bojíte se, že na exotiku nemáte, že 10 dní na zmíněné destinace není dostatek času? Nemusí to tak být, pokud nepojedete s klasickou cestovkou, která právě na tyto destinace a v tomto období uvalí své marže, tak se můžete pohybovat mezi 20-45 tis. Kč na osobu.

Současné akce nabízí výhodné letenky právě třeba na Srí Lanku (letenka z Bratislavy se pohybuje okolo necelých 11 tis. Kč). Výhodné letenky jsou i do Jordánska a Izraele. Podívejte se na naše stránky a objevte kouzlo alespoň jedné z těchto úchvatných a bezpečných zemí. Kdo by nechtěl strávit noc pod hvězdami v krásné poušti Wadi Rum, kde se natáčel i populární film Marťan s Mattem Damonem? Já tam byla a bylo to naprostou kouzelné. Přes den se teploty pohybují kolem příjemných 25 °C, můžete zažít romantický západ slunce a vyspat se v pohodlných a prostorných beduinských stanech. Jordánsko je země přátelská,tolerantní, a kdyby náhodou se vám stalo, že na cestě váš vůz vypoví službu v malé vesničce, věřte, že tolik opravářů jste nikde neviděli, navíc vás třeba pohostí i u sebe doma jako nás, když jsme čekali na odtahovku. Byl to jeden z těch špatných okamžiků, který se rázem díky lidskému přístupu změní na jeden s těch nejlepších a nejsilnějších zážitků, na který budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Na Kambodžu bych doporučovala více než 10 dní, ale i tak o tuto krásnou zemi nemusíte přijít. Výletem do Siem Reapu a okolních úchvatných chrámů Angkor Wat můžete strávit 3 dny a pak se vydat na trochu delší cestu krajinou, ale podívat se k moři anebo naopak do džungle a nechat se uchvátit skvělým zážitkem jízdou na slonovi. Odvážlivcům doporučuji se jít se slonem vykoupat. Opět spoustu fotek z naší cesty najdete na našem webu.

Na druhou stranu, nevím jak vy, ale na mě obzvlášť´ tento týden dopadla totální únava a představa nějakých dlouhých výletů, přesunů v našlapaných minivanech mě tentokrát děsí a s pracovním nasazením poslední 3 měsíce se spíše vidím na pláži. Jenže co dělat, když vy chcete ležet u moře a popíjet koktejl a vaše drahá polovička nadšení pro tuto činnost nesdílí, alespoň ne na celých 10 dní? Vyrazte na Seychely. Hlavní ostrov Mahé může být jak vaším výchozím bodem, tak i posledním cílem na toto krásného souostroví skládajícího se ze 41 ostrovů. Nejnavštěvovanějšími jsou je Praslin, La Digue, Silhouette. Skvělé je, že mezi nimi je velmi pohodlná a cenově dostupná doprava. Každý z ostrovů je jiný, a proto určitě upoutáte pozornost svého aktivnějšího partnera nabídkou různých rozmanitých ale zároveň nevyčerpávajících výletů. A až vám jedna pláž po dvou dnech bude malá, tak se můžete podívat jestli náhodou „za rohem“ není ještě bělejší a moře modřejší. Takže nakonec oba dva budete mít to své.

A pokud Vás láká Karibik, tak se vydejte ve stopách Kryštofa Kolomba a objevte karibskou perlu v Dominikánské republice. Najdete zde to nej z celého Karibiku: nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší údolí a nejvyšší horu, nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na milovníky potápění čeká krásná podmořská fauna, krásné a dlouhé písčité pláže a za zábavou a nočním životem můžete vyrazit třeba do Boca Chica. A pokud se Váš budget pohybuje přece jen výš, okolo 80 tis. Kč za 2 lidi, tak já bych se vydala na Reunion, hezké pláže a krásné vodopády, které vás nabijí svou energií. A navíc ve správném období zde můžete plavat i s velrybami.

Tak co, kam vyrazíte za teplem a dovolenou snů letos vy?


14 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2021 by Travel Planner

  • Facebook
  • Instagram

+420 777 223 024