Ježíš, proč zrovna tam?


Tak tuhle větu slýchám už od svých 18 let, když jsem se poprvé rozhodla jet sama do ciziny a slýchám ji neustále, jakmile řeknu, kam jedu na dovolenou.

Proč jedeš na brigádu do Kanady a ne do USA? A proč zrovna do Toronta? Toronto je krásné multikulturní město, „kousek“ od krásné divoké přírody, nádherných Niagárských vodopádů, a navíc se na Toronto dá dívat z kajaku. Tak proč ne?

O pár let později při studiu na vysoké škole jsem svou oblíbenou větu slyšela znova. Proč na Erasmus do Dánska a ne do Anglie, Španělska, Německa jako ostatních milion studentů? Protože Dánsko je něco jiného, dánsky neumí každý a chtěla jsem si vyzkoušet 12 stupňové hodnocení svých znalostí. Navíc v Roskilde bývá největší hudební festival a moje oblíbený Coldplay tam ten rok hrálo. Tak proč ne.

Když jsem se seznámila s Omim, dnes již mým manželem, naše první společná samotná dovolená byla do Kambodži, pak Jordánska, Izraele…. A opět jsme slyšeli oblíbenou větu: „Ježíš, proč zrovna tam?“

Nevyhnuli jsme se tomu ani při výběru místa pro naši svatbu. Ano, nezvolili jsme populární zámky a ani známé statky, ale místo, kde moje mamka vyrůstala, můj taťka trávil mládí, já užívala prázdniny a Omi si ho oblíbil pro krásu Jizerských hor a blízké vodopády. Pro nás prostě ideální místo, kde začít oficiálně naši společnou cestu životem.

Ale oblíbená otázka na sebe nenechala dlouho čekat. Když naše rodiny zjistily, kam jedeme na líbánky, svůj údiv skrýval málokdo. Proč na Madagaskar? Proč ne na Bali, Mauricius, Maledivy, Polynésie nebo Srí Lanku…. Proč zrovna na bohem zapomenutý Madagaskar?

Protože mě, a naštěstí ani manžela, nebaví dělat to, co ostatní….protože chceme poznat něco, kde nebyl každý. Nechceme trávit dovolenou, a už vůbec ne líbánky, s dalšími desítky lidí, poslouchat češtinu na každém rohu a mít fotky jako každý druhý, a ani jako třetí.

Neříkám, že výše zmíněné destinace nechceme navštívit, a ano, určitě na ně přijde řada, ale zatím především chceme do zemí, kde na nás nebudou čekat vyčůraní místní obyvatelé nabízející ty nejlepší prohlídky a ochočená zvířata. Chceme poznat země, které ještě nepodlehli naší snaze o nastolení demokracie, amerikanizaci atd. Takže odpověď na otázku proč zrovna na Madagaskar je, protože za chvíli už to nebude bohem zapomenutý ostrov…..

A tak jsme se po našem velkém dni vydali na Madagaskar, objevili krásné národní parky, stavěli písečné hrady s místními dětmi, lemuři nám skákali po hlavách, velryby nám ukázali své baletní piruety, na plážích jsme byli sami, teda až na občasného lemura a zahřívali se pod skalními útesy Isala. Máme neuvěřitelné vzpomínky a věřím, že mé svatební malgašské album hned tak mít nikdo nebude…..tak proč ne zrovna na Madagaskar?

Pokud se chcete vydat v našich šlépějích, ale nechcete jet s cestovkou a sami na to nemáte čas, tak Travel Planner vám vaši cestu rád zprostředkuje a ještě ušetříte. Naše bezprostřední zážitky si můžete přečíst na FB stránkách Travel Planneru a malgašský blog na sebe nenechá dlouho čekat.


11 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2021 by Travel Planner

  • Facebook
  • Instagram

+420 777 223 024