Porto

Porto

Porto, most Ludvíka I.

Porto, most Ludvíka I.

Sintra

Sintra

Sintra, Maurský hrad

Sintra, Maurský hrad

Sintra, Palacio de Pena

Sintra, Palacio de Pena

Cabo da Roca

Cabo da Roca

Maják, Cabo da Roca

Maják, Cabo da Roca

Nejzápadnější bod Evropy

Nejzápadnější bod Evropy

Cesta na pláž

Cesta na pláž

Pláž u Cabo da Roca

Pláž u Cabo da Roca

Rozcvička před surfingem

Rozcvička před surfingem

Lisabon

Lisabon

Ericeira

Ericeira

Dovolená v Portugalsku není masová záležitost

 

Portugalsko má vše, co od pohodové letní dovolené můžete žádat. Ptáte se tedy, proč do této země nemíří davy turistů tak jako do Itálie, Španělska, Chorvatska, Řecka nebo třeba Egypta? Proč není v hledáčku cestovních kanceláří na prvních místech? 

Jedním z důvodů může být poměrně větší vzdálenost a nutnost využití výhradně letecké dopravy, pokud tedy nechcete dovolenou v Portugalsku spojit s road tripem po půlce Evropy. 

Dalším a pravděpodobně hlavním důvodem je, že zdejší pláže neleží na pobřeží vyhřátého a klidného Středozemního moře. Pokud se chcete celý den koupat a opalovat, pak pobřeží Atlantiku opravdu vynechte. Teplota vody se v letních měsících sotva vyšplhá ke 20 stupňům, navíc zde fouká velmi čerstvý vítr a vysoké vlny zabraňují plavání. Díky tomu jsou ovšem portugalské pláže poloprázdné i během hlavní sezony, a navíc jsou krásně čisté.

Zvažte tuto skutečnost při plánování cesty do Portugalska. Návštěva pláže není v této zemi hlavní a celodenní aktivitou, ale příjemným zpestřením během aktivně stráveného dne.

Surfování v Portugalsku, jak na to?

 

Ikdyž nemáte s tímto krásným sportem ještě žádnou zkušenost, není důvod si ho nevyzkoušet. Portugalské pobřeží je znalci označováno jako nejvhodnější v Evropě. Navíc je nesmírně univerzální a nabízí možnosti pro všechny bez ohledu na zkušenosti. 

My máme nejraději pobřeží kolem městečka Ericeira, které se pyšní titulem nejlepšího surfařského střediska v Evropě a druhého na světě. Působí zde řada škol se kerými máme osobní zkušenosti. Můžete se zúčastnit týdenního kempu a užít si dovolenou v mezinárodní společnosti dalších zájemců o zdolávání vln Atlantiku, chodit na soukromé lekce nebo se připojit ke skupinovým a po zbytek dne si dopřávat soukromí. 

Ať už je vaše představa jakákoliv, my vám sestavíme surfařskou dovolenou na míru podle vašeho přání.

Surfing v Portugalsku

 

Země na periferii Evropy, často opomíjená českými cestovními kancelářemi, nabízí úchvatné a divoké pobřeží, města se stylovou atmosférou a bohatou historií, výbornou gastronomii a přátelské obyvatele.

 

Pokud se v letních měsících chcete vyhnout přeplněným letoviskům podél pobřeží Středozemního moře a přesto nechcete opouštět Evropu, pak lze návštěvu Portugalska jednoznačně doporučit.

A pokud chcete během své dovolené zažít i něco nového, adrenalinového a zapomenout na všední starosti, pak Ericeira, městečko na pobřeží nedaleko Lisabonu a historické Sintry, nabízí ideální podmínky pro surfování a to jak úplným začátečníkům, tak profesionálům.

Video o surfování v Ericeiře

Mapa a inspirativní program

Peroutková

Konečně mám chvilku si sednout a napsat Vám, abych Vám za celou rodinu Vám poděkovala za naši super červencovou dovolenou v Portugalsku. Naprosto to splnilo účel. Naši dva novomanželé se díky skvělým vlnám nenudili a my se podívali někam jinam. 

Děkujeme a třeba zase někdy.

Please reload

Mgr. Omar Jamaein - Travel Planner

info@travelplanner.cz

+420 777 223 024

IČO: 87800861

Jsme řádným členem ACK ČR

© 2020 by Travel Planner. Proudly created with Wix.com