Tanneries, Medina of Fez, Morocco.jpg

Vytvořme spolu váš vlastní zájezd do Maroka na míru

Vyplníte krátký dotazník,

ve kterém nám povíte o svých představách o dovolené,

spojíme se s vámi,

představíme vám návrh itineráře, který případně doladíme,

zarezervujete si dovolenou

předáme vám veškeré podklady, vouchery, kontakty a průvodce

a vyrazíte na cestu

bez starostí a s naší plnou podporou.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O DOVOLENÉ V MAROKU

Dovolená v Maroku může mít opravdu mnoho podob. Toto berberské království leží v severozápadní Africe a mísí se v něm atmosféra Orientu, Afriky i Evropy.

Můžete sem vyrazit po celý rok, ale jeho návštěvu doporučujeme hlavně v měsících, kdy u nás nepanuje zrovna nejlepší klima. V zimě je zde často a slunečno, ale v pohoří Vysokého Atlasu si klidně zalyžujete ve 3268 výškových metrech ve středisku Oukaïmeden, které nezklame ani lyžaře zhýčkané alpskými letovisky.

Hned druhý den už se klidně můžete slunit na plážích Atlantiku a vyřádit se ve vlnách na surfu. Vyzkoušet můžete i populární adrenalinový canyoning. Maroko ale nabízí kromě úchvatné přírody i spoustu kulturního a historického bohatství. Dlouhá historie tohoto území dala vzniknout krásným městům jako je Marákéš, Fez nebo Essaouira jejichž staré Mediny plné temperametních bazarů, honosných paláců a velkolepých zahrad vás nenechají v klidu. Když k tomu přidáme skvělou marockou kuchyni, přátelské obyvatele a bezpečnost cestování po vlastní ose, tak je Maroko takřka dovolenou snů.

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Maroka?

Maroko je celoroční destinace a záleží jen na tom, co od své dovolené očekáváte. Země je navíc velmi rozlehlá a svým podnebím se jednotlivé části výrazně liší.

V zimních měsících panuje na severu u Středozemního moře spíše chladnější a deštivé počasí. Čím více na jih, tím se teplota zvyšuje a srážek ubývá. Pro poznávání měst jako je Marákéš nebo Fez je místní zima vhodná. V horách v Atlasu bývá hodně sněhu. Můžete zde lyžovat, ale vícedenní treky většinou nejsou možné. Na Sahaře je teplo většinou i v zimě a teploty často lezou přes 20 stupňů. Noci ale mohou být značně chladné a teploty klesají až k nule.

Jaro a podzim, zhruba od března do května a pak od září do listopadu je hlavní sezóna s ideálními podmínkami pro poznávání celého Maroka včetně treků v horách, provozování canyoningu, spaní v poušti, objevování měst a při troše štěstí i koupání. Teploty se pohybují v průměru od 20 do 25 stupňu, ale opět záleží na konkrétní oblasti.

Léto bývá suché a horké. U Středozemního moře ale bývá příjemných 25 - 30 stupňů. Na jihu už ale teploty řasto atakují čtyřicítky a na Sahaře ještě vyšší. V Altlasu bývá ale ve vysokých nadmořekých výškách příjemně, kolem 25 stupňů.

Ubytování a doprava v Maroku

V Maroku se dá bydlet relativně levně a hodně stylově. V centrech starých měst je nepřeberné množství možností ubytování v tak zvaných rijádech - staré kupecké domy s typickým vnitřním dvorem. Jsou to takové malé oázy klidu uprostřed rušných bazarů a prašných uliček. Najdete v nich většinou velmi útulné pokoje zařízené v typicky marockém stylu, klidné posezení ve dvoře, často s nějakou fontánou nebo bazénkem a na střeše s terasou, kde můžete večer posedět při pohledu na staré město. Rijády jsou mnoha kategorií - od jednoduchých až po opravdu luxusní.

Pohybovat se po Maroku je velmi jednoduché. Můžete si půjčit auto a být zcela nezávislí, používat místní autobusy a překvapivě kvalitní vlaky nebo využívat turistické transporty jako minibusy nebo soukromé řidiče. Maroko je zcela bezpečné pro pohyb po vlastní ose a výběr dopravního prostředku je tak zcela podle preferencí cestovatelů. Zajímavostí je, že Marákéš je zatím jediné africké město, které umožňuje bike sharing.

INSPIRATIVNÍ ITINERÁŘE PRO CESTU DO MAROKA OD NAŠÍ CK HAMIDI

Přizpůsobíme vám je na míru

Sand Dunes

15 DNÍ

Máte-li dostatek času a chuti prozkoumat Marocké království opravdu zblízka, udělejte to. Během 2 týdnů s pečlivě sestaveným itinerářem poznáte Maroko od severu na jih. Starobylá města, pohoří Atlas, Saharu, berberské vesničky, rybářské trhy, místní kulturu, restaurace, čaj - nic vám nezůstane skryto.

Kasbah du Toubkal, Imlil in the Atlas Mo

8 DNÍ

V pohoří Atlas, Antiatlas a mnoha dalších oblastech žijí původní obyvatelé, Berbeři, kteří jsou nezbytnou součástí marocké historie a kultury. Objevte jejich opevněné vesnice, palmové háje, pouštní oázy a neuvěřitelnou pohostinnost, kterou vás zahrnou, když se k nim vydáte. Užijete si navíc nádhernou přírodu Maroka.

Egg Chebbi

8 DNÍ

Vydejte se hluboko na Saharu, vyšlápněte si duny v poušti Egg Chebi nebo si užijte trek ve Vysokém Atlasu. Jižní Maroko, to je exotika na dosah z Marrákeše a zažijete tady dovolenou plnou zářitků a setkávání s místními obyvateli. Tak osedlejte velblouda a vyražte na svou karavanu snů vstříc novým dobrodružstvím.