Ubytování a doprava v Maroku

V Maroku se dá bydlet relativně levně a hodně stylově. V centrech starých měst je nepřeberné množství možností ubytování v tak zvaných rijádech - staré kupecké domy s typickým vnitřním dvorem. Jsou to takové malé oázy klidu uprostřed rušných bazarů a prašných uliček. Najdete v nich většinou velmi útulné pokoje zařízené v typicky marockém stylu, klidné posezení ve dvoře, často s nějakou fontánou nebo bazénkem a na střeše s terasou, kde můžete večer posedět při pohledu na staré město. Rijády jsou mnoha kategorií - od jednoduchých až po opravdu luxusní.

Pohybovat se po Maroku je relativně jednoduché. Můžete si půjčit auto a být zcela nezávislí, používat místní autobusy a překvapivě kvalitní vlaky nebo využívat turistické transporty jako minibusy nebo soukromé řidiče. Maroko je zcela bezpečné pro pohyb po vlastní ose a výběr dopravního prostředku je tak zcela podle preferencí cestovatelů. Zajímavostí je, že Marákéš je zatím jediné africké město, které umožňuje bike sharing.

Mapa zajímavých míst - inspirace

Maroko s TravelPlanner.cz

 

Vyražte do této nádherné země s námi a užijte si pohodovou dovolenou plnou krásnách zážitků. Zajistíme vám letenky, ubytování, místní dopravu a hlavně vám sestavíme itinerář na míru přesně podle vašich představ. Maroko jsme sami procestovali a víme, kam vás s klidným svědomám poslat :)

Mgr. Omar Jamaein - Travel Planner

info@travelplanner.cz

+420 777 223 024

IČO: 87800861

Jsme řádným členem ACK ČR

© 2020 by Travel Planner. Proudly created with Wix.com