Colorful Buildings

Vytvořme spolu váš vlastní zájezd na Kubu na míru

Vyplníte krátký dotazník,

ve kterém nám povíte o svých představách o dovolené,

spojíme se s vámi,

představíme vám návrh itineráře, který případně doladíme,

zarezervujete si dovolenou

předáme vám veškeré podklady, vouchery, kontakty a průvodce

a vyrazíte na cestu

bez starostí a s naší plnou podporou.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O DOVOLENÉ NA KUBĚ

Kuba Vás nadchne! Na jednu stranu uzavřený ostrovní stát s tvrdým režimem, na druhou stranu pohostinná země tančící v rytmu salsy, nasáklá skvělým rumem a provoněná nejkvalitnějšími doutníky na světě​.

 

Kromě krásných pláží a koloniálních měst se můžete vypravit na treky do džunglí plných vodopádů, do hor, projet se na kole krajinou tabákových plantáží a večer si zatančit salsu nebo zajít na to nejlepší mojito.

Na Kubě je toho spoustu tak nějak jinak. I když se i zde mnoho věcí mění a vyvíjí, stále si budete připadat jako byste se ocitli zpátky v minulém století. Díky ulicím plných amerických veteránů z padesátých let, všudypřítomnému duchu revoluce, hůře dostupnému internetu, umělou přezaměstnaností a dalším příznakům izolovaného režimu zaručeně zapomenete na realitu, ve které žijete. A o to na dovolené tak trochu jde. Díky tomu všemu ale Kuba neztratila mnoho ze svého kouzla autentičnosti. Stačí odjet mimo luxusní rezorty ve Varaderu a procestovat venkov a přes den ospalá, ale v noci živá, provinční města s krásnou koloniální architekturou. Bydlete u místních v takzvaných Casas particulares, tedy soukromých domech, v nichž majitelé oficiálně pronajímají pokoje cestovatelům. Poznáte místní obyvatele, jejich domovy, ale přesto budete mít naprosté soukromí. Kubánci jsou velmi přátelští a vaši domácí pro vás rádi zařídí místní průvodce, taxi, doporučí kam zajít na drink a paní domu navíc uvaří skvělou večeři.

Jak se na Kubě cestuje?

Především svobodně! Ano, mnoho lidí se domnívá, že Kuba je stát, kde na turisty a cestovatele čeká řada omezení, nemohou jet kam chtějí a jsou pro ně vyhrazeny pouze luxusní rezorty ve Varaderu. Opak je pravdou. Na ostrově se můžete pohybovat zcela bez omezení, podívat se kam si jen přejete a ubytování seženete doslova v každé vesnici. Můžete si pronajmout auto nebo cestovat pohodlnými a klimatizovanými meziměstskými autobusy společnosti Viazul.

Kdy je nelepší sezona pro cesty na Kubu?

Nejlepší čas pro návštěvu Kuby je od prosince do května, kdy zde panuje suché období. Většinu času svítí sluníčko a teploty se pohybují mezi 26 a 31 stupni. Od června do října trvá období dešťů s vysokou vlhkostí a klima není tak příjemné. Na druhou stranu klesají ceny a turistů značně ubývá. Rozhodně ale nedporučujeme návštěvu od srpna do října, kdy značně roste riziko hurikánů.

INSPIRATIVNÍ ITINERÁŘE PRO CESTU NA KUBU

Přizpůsobíme vám je na míru

Jungle Mountain View
VELKÝ OKRUH KUBOU

21 DNÍ

Máte-li dostatek času a chuti prozkoumat "ostrov svobody" opravdu zblízka, udělejte to. Během 3 týdnů s pečlivě sestaveným itinerářem poznáte Kubu od západu na východ. Koloniální města, panenské pláže, divokou džungli, tabákové plantáže, místní kulturu, bary, doutníky, kávu a rum - nic vám nezůstane skryto.

Street in Old Havana
TO NEJLEPŠÍ Z KUBY

14 DNÍ

Havana, Viňáles, Zátoka sviní a Santa Marta jsou ta nejhezčí místa, která Kuba nabízí. Během 2 týdnů je stihnete pohodlně navštívit všechny a ještě vám zbyde dostatek času na odpočinek na pláži. S dobře připraveným itinerářem si kouzlo Kuby vychutnáte dostatečně a nasajete její jedinečnou atmosféru.

Beach Vacation

10 DNÍ

Karibský ráj za dostupnou cenu - to je Kuba! Máte-li náladu na odpočinkovou dovolenou a chcete vyrazit v zimě za teplem, je Kuba ta pravá destinace, která nezruinuje váš rozpočet. Pohádkové pláže ve Varaderu jsou jako stvořené pro zimní exotickou dovolenou. Čas jistě zbyde i na výlet do Havany.

PODOBNÉ DESTINACE