Dovolená v Jordánsku

NAVŠTIVTE NAŠE STRÁNKY SPECIALIZUJÍCÍ SE NA ZÁJEZDY DO JORDÁNSKA: WWW.OBJEVJORDANSKO.CZ

 

Krásný svět Blízkého východu je dnes bohužel poznamenán velkým množstvím konfliktů. Existuje ale oblast, která je pro turisty stále otevřená, a tou je právě nádherné a pohostinné Jordánsko. Obrovské množství památek světového významu, úchvatné přírodní scenérie a přátelští obyvatelé dělají z Jordánska ideální místo pro aktivní, poznávací dovolenou spojenou i s odpočinkem. Za dva až tři týdny můžete procestovat prakticky celou zemi a navštívit všechny turisticky atraktivní zajímavosti. Dovolená v Jordánsku je vhodná pro milovníky historie i přírody. Také arabská kuchyně je skvělá.

Infrastruktura pro turisty je v Jordánsku na velmi dobré úrovni. K dispozici jsou hotely všech kategorií a také dostatečné množství kvalifikovaných průvodců a dalších návazných služeb. Travel Planner je v Jordánsku jako doma a proto pro vás můžeme zajistit prakticky cokoliv s pomocí našich osobních vazeb a prověřených kontaktů. Jordánci mají cizince rádi, jsou k nim velice milí, ale zároveň nejsou neodbytní, jak to možná znáte z jiných arabských zemí, například z Egypta. Nebojte se vyrazit na cestu. Celou dovolenou s vámi naplánujeme přesně podle vašich představ.

Přímé letecké spojení Praha  - Ammán

Od října 2018 zavádí letecká společnost Ryanair přímý let na trase Praha - Ammán, takže cestování do Jordánska se stane o dost jednodušší! Více zde.

Mrtvé moře

 

Oblast Mrtvého moře je z několika důvodů přírodním unikátem. Jedná se o nejnížeji položené místo na planetě (400 metrů pod hladinou světových oceánů). Jeho voda je tak slaná, že vás drží na hladině, na které doslova ležíte. Má blahodárné léčivé účinky a produkty z Mrtvého moře jsou využívány v kosmetice. V oblasti panuje mikroklima s 330 slunečnými dny v roce a velmi vysokými teplotami. Vody v Mrtvém moři bohužel rychle ubývá (až metr ročně). Tuto situaci by mohl zvrátit projekt kanálu, který by stav doplnil přivedením vody z Rudého moře.

Jordánsko - velký okruh

 

Toto malé království je ostrovem stability v neklidné oblasti Blízkého východu. Cestovat sem znamená projít se ve stopách tisíce let bohaté historie, setkávat se s neuvěřitelně pohostinnými obyvateli a obdivovat nádherné přírodní scenérie.

 

Skalní město Petra, je nejznámější, ale zdaleka ne jediný turistický skvost Jordánska. Naleznete zde antické rozvaliny dávných měst, krásné byzantinské stavby a impozantní křižácké hrady. Nejen milovníci historie si přijdou na své. Koupání v blahodárně působící vodě Mrtvého moře je zážitkem na celý život. Korálové útesy Rudého moře nadchnou milovníky potápění a šnorchlování. Červeně zbarvený písek nejhezčí pouštní krajiny světa, Wadi Rum, zve k přespání v tradičním beduínském kempu a vyznavače pěší turistiky uchvátí údolí Wadi Mujib s divokou řekou a vodopády.

Skalní město Petra

 

Další světový unikát, jeden ze sedmi novodobých divů světa, součást dědictví UNESCO, byl vystavěn ve 3. až 1. století před naším letopočtem národem Nabatejců, kteří vytesali všechny stavby do pískovce. Původně se jednalo o pohřebiště, které se časem proměnilo v hlavní město říše na důležité obchodní trase spojující Damašek s Alexandrií. Město bylo obýváno do 6. století našeho letopočtu a po sérii zemětřesení opuštěno. Upadlo v zapomnění a stalo se tajemstvím místních beduínů dokud ho v 19. století neobjevil švýcarský cestovatel Johann Ludwig Burckhardt. Dnes je největším turistickým lákadlem jordánského království, ale přesto v něm většinou nenajdete davy turistů.

Další turistické cíle v Jordánsku

 

 • druhý největší křižácký hrad na Blízkém východě - Karak

 • rozvaliny římského města, památka UNESCO - Jerash

 • jedna z nejhezčích pouštních krajin na světě - Wadi Rum

 • antická perla severního Jordánska - Umm Qais

 • muslimský hrad - Ajloun

 • hora, ze které Mojžíš spatřil zemi zaslíbenou - Nebo

 • údolí s divokou řekou a vodopády - Wadi Mujib

 • korálové útesy v Rudém moři - Aqaba

 • antické památky a orientální trhy - Ammán

 • pouštní zámky

 • a nespočet dalších historických a přírodních zajímavostí

Bezpečnost v Jordánsku a kulturní rozdíly

 

Otázka bezpečnosti, pokud se jedná o cestu do arabské a muslimské země, napadne v dnešní době nejspíše každého. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránky Ministerstva zahraničních věcí. Jordánsko je ale bezpečnou zemí, obecná kriminalita je na velmi nízké úrovni. Všechny turistické atrakce jsou naprosto bezpečné.

Jordánci mají velice tolerantní přístup k cizincům, přesto nelze opominout, že se jedná o muslimskou zemi. Především ve venkovských oblastech doporučujeme vyhnout se výstřednímu oblečení a konzumace alkoholu na veřejnosti (alkohol se prodává ve specializovaných prodejnách a je k dostání i ve vybraných restauracích a barech).

Je potřeba počítat s tím, že místní obyvatelé mají na všechno spoustu času a přizpůsobit tomu svůj běžný rytmus - vždyť jste na dovolené.

Mapa a inspirativní program

Mgr. Omar Jamaein - Travel Planner

info@travelplanner.cz

+420 777 223 024

IČO: 87800861

Jsme řádným členem ACK ČR

© 2020 by Travel Planner. Proudly created with Wix.com

Jordánsko.png