Vytvořme spolu váš vlastní zájezd do Jordánska na míru

Vyplníte krátký dotazník,

ve kterém nám povíte o svých představách o dovolené,

spojíme se s vámi,

představíme vám návrh itineráře, který případně doladíme,

zarezervujete si dovolenou

předáme vám veškeré podklady, vouchery, kontakty a průvodce

a vyrazíte na cestu

bez starostí a s naší plnou podporou.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O DOVOLENÉ V JORDÁNSKU

Obrovské množství památek světového významu, úchvatné přírodní scenérie a přátelští obyvatelé dělají z Jordánska ideální místo pro aktivní, poznávací dovolenou spojenou i s odpočinkem.

Za jeden až tři týdny můžete procestovat prakticky celou zemi a navštívit všechny turisticky atraktivní zajímavosti. Dovolená v Jordánsku je vhodná pro milovníky historie i přírody. Také arabská kuchyně je skvělá.

Infrastruktura pro turisty je v Jordánsku na velmi dobré úrovni. K dispozici jsou hotely všech kategorií a také dostatečné množství kvalifikovaných průvodců a dalších návazných služeb. Travel Planner je v Jordánsku jako doma a proto pro vás můžeme zajistit prakticky cokoliv s pomocí našich osobních vazeb a prověřených kontaktů. Jordánci mají cizince rádi, jsou k nim velice milí, ale zároveň nejsou neodbytní, jak to možná znáte z jiných arabských zemí, například z Egypta. Nebojte se vyrazit na cestu. Celou dovolenou s vámi naplánujeme přesně podle vašich představ.

Kdy je ideální čas pro návštěvu Jordánska?

Vyrazit můžete kdykoliv, ale ideální čas pro návštěvu je jaro (březen až květen), kdy se krajina překvapivě zazelená a i poušť rozkvete a podzim (září až listopad). V létě bývá v Jordánsku až nesnesitelné horko a zimy mohou být překvapivě chladné. Jordánsko ale (i přesto, že je rozlohou malé) má velkou diverzitu, co se týče podnebí. U Mrtvého i Rudého moře je teplo po celý rok, zatímco sníh v Ammánu není v zimě žádnou raritou. Cestování do Jordánska mimo dvě hlavní sezóny přináší výhody v podobě nižších cen a menšího počtu turistů.

Je Jordánsko bezpečné a jaké jsou kulturní rozdíly?

Jordánsko je zcela bezpečnou zemí, obecná kriminalita je na velmi nízké úrovni. Všechny turistické atrakce jsou naprosto bez rizika.

Jordánci mají velice tolerantní přístup k cizincům, přesto nelze opominout, že se jedná o muslimskou zemi. Především ve venkovských oblastech doporučujeme vyhnout se výstřednímu oblečení a konzumace alkoholu na veřejnosti (alkohol se prodává ve specializovaných prodejnách a je k dostání i ve vybraných restauracích a barech).

Je potřeba počítat s tím, že místní obyvatelé mají na všechno spoustu času a přizpůsobit tomu svůj běžný rytmus - vždyť jste na dovolené.

INSPIRATIVNÍ ITINERÁŘE PRO CESTY DO JORDÁNSKA OD NAŠÍ CK HAMIDI

Přizpůsobíme vám je na míru

Jordánsko - Petra

11 DNÍ

Během dvou týdenního pobytu v Jordánsku se opravdu nemusíte ničím omezovat a vychutnat si tuto krásnou zemi dosytosti. Stihnete nejen všechny historické a přírodní památky, ale také si můžete zarelaxovat třeba u Mrtvého a Rudého moře. 

Pro dvou týdenní pobyty doporučujeme udělat si výlet na pár dní do sousedního Izraele a Palestiny a podívat se třeba do magického Jeruzalému.

Jerash, Jordánsko

8 DNÍ

Týdenní pobyt v Jordánsku umožňuje bez problému poznat všechny zajímavosti tohoto království. 

Dobře sestavený a vyvážený okruh může vycházet například z našeho skupinového zájezdu, během kterého navštívíte jak antická města Jerash a Umm Qais, pouštní zámky, biblické památky, tak samozřejmě světoznámou Petru. Můžete přespat i v poušti Wádí Rum a čas jistě zbyde i na koupačku v Mrtvém moři.

Trek z Dany do Petry

12 DNÍ

Spojte poznávání všech hlavních jordánských lákadel s jedinečným zážitkem v podobě nádherného 5 denního treku divokou přírodou. Projděte po svých 73 km z přírodní rezervace Dana přes opuštěná údolí, kolem skromných beduínských sídel a svůj pochod zakončete až v impozantní Petře. Zajistíme vám zkušeného beduínského průvodce a veškeré vybavení pro nocování v divočině.

INTERAKTIVNÍ MAPA ZAJÍMAVÝCH MÍST V JORDÁNSKU

BLOGUJEME O JORDÁNSKU

Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...

PODOBNÉ DESTINACE