Ponte Vecchio

Vytvořme spolu váš vlastní zájezd do Itálie na míru

Vyplníte krátký dotazník,

ve kterém nám povíte o svých představách o dovolené,

spojíme se s vámi,

představíme vám návrh itineráře, který případně doladíme,

zarezervujete si dovolenou

předáme vám veškeré podklady, vouchery, kontakty a průvodce

a vyrazíte na cestu

bez starostí a s naší plnou podporou.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O DOVOLENÉ V ITÁLII

Málokterá země toho nabízí tolik k vidění jako právě Itálie. Na jejím území je 47 památek UNESCO, nejvíce na světě, a v jejích muzeích, palácích, chrámech a nalezištích se nacházejí tři pětiny uměleckých děl celého světa.

Můžete lyžovat na alpských svazích, koupat se na 7600 km dlouhém pobřeží, objevovat historické poklady doslova v každé vesnici, vystupovat na činné sopky, poznávat centra umění jako Řím, Florencii, Benátky, Neapol, procestovat nádherné regiony jako jsou Toskánsko, Kalábrie, Apulie, Sardínii s plážemi jak v Karibiku nebo kulturně a historicky bohatou Sicílii. V neposlední řadě si na každém rohu můžete užívat nezaměnitelnou kuchyni, která se díky své kvalitě a jednoduchosti rozšířila do celého světa.

Itálii milujeme a máme ji procestovanou od severu k jihu. S naplánováním neopakovatelné dovolené vám rádi pomůžeme. Cestovní kanceláře si jako své destinace často vybírají notoricky známá místa plná turistů. Nic proti tomu, ale věřte, že s naší pomocí můžete objevovat i dosud utajená, ale neméně krásná zákoutí. Vyplňte nezávazne náš dotazník a ušijeme pro vás italský zážitek na míru.

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Itálie?

Itálie je celoroční destinací. V zimě si užijete krásné svahy Alp a Dolomit, v létě nekonečné pobřeží a jaro a podzim jsou ideální dobou pro návštěvu památek, měst a kulturních zážitků. Klienty se vždy pouze snažíme varovat před cestami v srpnu. Tou dobou jsou v Itálii celozávodní dovolené a prakticky všichni Italové cestují po své vlasti. Ceny vystřelí na horu a všude jsou davy turistů.

INSPIRATIVNÍ ITINERÁŘE PRO CESTU DO ITÁLIE

Přizpůsobíme vám je na míru

Image by Alessio Patron
TOSKÁNSKÉ PRÁZDNINY

10 DNÍ

Toskánsko je bezpochyby jeden z nejhezčích italských regionů a takzvaný must see Itálie. Skvosty jako Florencie, Pisa nebo Siena najdete právě tady. Do toho nespočet dalších historických městeček a vesnic na kopcích zvlněné krajiny, termální prameny, nádherné pobřeží a skvělé víno Chianti. Toskánsko je esencí všeho skvělého, co Itálie nabízí.

Image by Laura Lugaresi
KARIBIK NA SARDÍNII

7 DNÍ

Ne náhodou je Sardínie přezdívána Karibikem Středomoří. Nádherné pláže s bělostným pískem jakoby vypadly z katalogu mnohem exotičtějších dovolených. Sardínie je tak trochu jiná Itálie, izolovaná se dlouho vyvájela samostatně. Kromě pláží a přírody si zde užijete i skvělé jídlo a kouzelná městečka. 

Amalfi Coast
NEAPOLSKÝ ZÁLIV

7 DNÍ

Vidět Neapol a zemřít. I když toto rčení nemá tak romantický původ, jak by se mohlo zdát, pravdou je, že Neapol je město s neopakovatelnou atmosférou, kterou musíte zažít a k tomu samozřejmě ochutnat pravou neapolskou pizzu. V okolí navíc najdete skvosty jako Vesuv, Pompeje a krásné Amalfinské pobřeží.

Alpy na motorce

7 DNÍ

Alpy na motorkách to je nevšední zážitek v sedle a nádherné výhledy na každém rohu. Ve spolupráci se zkušenými motorkáři pro vás připravíme itinerář po těch nejkrásnějškých alpských silnicích, které k jízdě na motorce přímo vybízejí. Nasaďte helmu a vydejte se prozkoumat motorkářský ráj. Nejhezčí zážitky vám připraví italské Dolomity.

Image by Ruth Troughton
SICÍLIE NA DLANI

14 DNÍ

Sicílie, to je esence nesmírného historického bohatství a divoké přírody. Ať už dáváte přednost památkám, plážím nebo výletům do hor, přijdete si na své. Města jako Palermo, Catania, Syracusy nebo Messina není nutné dlouho představovat. A vystoupat na vrchol Etny je zážitek na celý život.

Image by Simon English
TREKY V ALPÁCH

7 DNÍ

Pro milovníky horské turistiky, horolezectví a populárních cest s jištěním - via ferrata, je letní dovolená v Dolomitech skvělým zážitkem. K tomu přidejte jak jinak než skvělou gastronomii a máte zážitek, na který nezapomenete. Kromě turistiky si na své přijdou i milovníci cyklistiky. Čistý horský vzduch už je jen bonusem navíc.

Řím
PRÁZDNINY V ŘÍMĚ

4 DNY

Hlavní město Itálie je jedním z nejnavštěvovanějším městem na světě a to není samo sebou. Nejen ohromné množství historických a kulturních památek dělá z této metropole tak oblíbenou destinaci. Je to i skvělá gastronomie, temperamentní i romantická atmosféra. Řím, to je koncentrát celé Itálie v kompaktním balení.

Alpy
LYŽOVÁNÍ V DOLOMITECH

5 DNÍ

Nejhezčí lyřování na světě, to jsou Dolomity! Sluncem zalité svahy s dostatkem sněhu do jara, nezapomenutelné výhledy, skvělé služby a kuchyně dělají ze zimní dovolené v Dolomitech o stupeň vyšší zážitek. My máme nejradši oblast Marmolada a masiv Sella Ronda.

Image by Maria Dolores Vazquez
NEZNÁMÁ APULIE

7 DNÍ

Pokud už Itálii trochu znáte, nebo byste se chtěli vydat někam, kam neproudí davy turistů, je pro vás jako stvořený region Apulie. Pohádkové městečko Alberobello, 800 km dlouhé a větčinou prázdné pobřeží, historická města jako Lecce, ale hlavně pravá a utentická Itálie nezkažená turistickým ruchem - to je Apulie.

PODOBNÉ DESTINACE