ČASTÉ DOTAZY

CO ZNAMENÁ ZÁJEZD NA MÍRU?


Je to moderní trend v oboru cestovního ruchu. Tento typ cestování je v současnosti stále oblíbenější a v zahraničí je již plně rozšířenou alternativou ke katalogovému prodeji hotových zájezdů. Výhody jsou jasné. Vaše dovolená je pouze vaše. Žádná její část není vybrána někým jiným, nemusíte dělat žádné kompromisy. Všechny prvky zájezdu jsou domluveny na základě vzájemné konzultace a odsouhlaseny vždy a jedině klientem. Nevybíráte tedy mezi balíčky, ale naopak spolu balíček sestavujeme k vaší plné spokojenosti. Jediné, co opravdu potřebujete, je představa o dovolené a rozpočtu. Zároveň vám zůstávají veškerá práva a ochrana účastníka zájezdu.
JAK KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ PŘÍPRAVA ZÁJEZDU NA MÍRU?


Nejdříve nám sdělíte svou představu o zájezdu a orientační rozpočet. Můžete tak udělat přes dotazník, emailem nebo telefonicky, případně se sejdeme osobně. Na základě toho vám poskytneme nezávaznou a bezplatnou konzultaci během níž představíme základní návrh podoby vaší cesty a informujeme vás o konečné ceně zájezdu. Dopředu tedy víte naprosto přesně, jakou částku si za naše služby budeme účtovat. Pokud se na spolupráci dohodneme, dojde k podpisu smlouvy a pak už se rovnou pustíme do vytváření vaší dovolené snů. Veškeré kroky a postupy budeme vzájemně konzultovat, o všem budete mít přehled. Poslední slovo je vždy na vás. Když je vše hotové a připravené na odjezd, dostanete od nás osobního tištěného průvodce vytvořeného exkluzivně pro vaši dovolenou a veškeré pokyny k zájezdu. Ani tím ale naše práce nekončí, budeme vám dál plně k dispozici na jakékoliv dodatečné konzultace, i jako podpora během samotného zájezdu, a to bez dodatečných poplatků.
JAKÝ TYP DOVOLENÉ UMÍME NAPLÁNOVAT?


Netvrdíme, že jsme mistři světa, ale v cestování a plánování dovolených se vyznáme. Vaše dovolená může mít jakoukoliv podobu. Od náročných expedicí po pohodový relax na pláži. Od exotiky po Evropu. Od úzce specializovaného programu po klasické okruhy. Jediným omezením je vaše fantazie. Pokud by byl ale požadavek nereálný, narovinu vám to řekneme a navrhneme alternativu.
JAK PŘI SESTAVOVÁNÍ ZÁJEZDU NA MÍRU PRACUJEME?


O trochu jinak než ostatní. Naší hlavní devizou - kromě 100% individuálního přístupu, který je základním předpokladem pro kvalitně zpracovaný zájezd na míru - je, že přistupujeme ke klientům jako k partnerům a ne jako k nakupujícím. To znamená, že vám neprodáváme celý předpřipravený zájezd, ale domlouváme, zprostředkováváme a nakupujeme jednotlivé služby tvořící váš zájezd tak, jako bychom to dělali sami pro sebe. Hledáme ty nejkvalitnější a zároveň nejvýhodnější poskytovatele letenek a ubytování, průvodce, autopůjčovny, místní transporty a cokoliv dalšího.
JSTE POJIŠTĚNI PROTI ÚPADKU A MÁTE KONCESI?


Samozřejmě ano. Máme koncesi na provoz cestovní kanceláře - pořádání zájezdů a zprostředkování spojených cestovních služeb - k nahlédnutí zde. To znamená, že splňujeme všechny přísné podmínky dané zákony ČR k provozu cestovní kanceláře. Pojištění proti úpadku máme sjednané u České podnikatelské pojišťovny - k nahlédnutí zde. Jsme také řádnými členy Asociace cestovních kanceláří - k nahlédnutí zde.
JSTE KLASICKÁ CESTOVNÍ KANCELÁŘ?


Ano i ne. Splňujeme všechny náležitosti a provozujeme cestovní kancelář podle zákona. To znamená, že naši klienti mají veškerou ochranu jako klienti běžných cestovek. Pracujeme ale jinak. Nemáme katalogy připravených zájezdů v konrétních termínech podle předem daného itineráře s jedinou výjimkou poznávacích zájezdů do Jordánska, které najdete na samostatných webových stránkách www.objevjojrdansko.cz. S naší cestovní kanceláří cestujete samostatně, ale s veškerou podporou a ochranou.
JAKÉ INFORMACE DOSTANU PŘED ODJEZDEM NA CESTU?


Dostanete od nás veškeré podklady, ubytovací vouchery, letenky, potvrzení o rezervaci služeb, pronájmu auta atd. Ke všem službám, které tvoří váš zájezd na míru dostanete podrobné informace včetně kontaktu na provozovatele. Zároveň vám připravíme praktického osobního průvodce na míru v .pdf nebo tištěné formě (podle požadavku), kde najdete nejen praktické informace, ale i další zajímavosti o místních poměrech, tipy na zajímavá místa, atrakce, restaurace, památky a podobně. Průvodce bude doplněn odkazy na interaktivní mapy, kde si všechna místa přehledně najdete.
BUDE NA MÍSTĚ ČESKÝ PRŮVODCE NEBO DELEGÁT?


Standardně ne, naše zájezdy jsou individuální a cestujete samostatně nebo s místním průvodcem. Pokud byste ale měli zvláštní požadavek na doprovod česky mluvícího průvodce, zařídíme ho.