Image by Morgan

Vytvořme spolu váš vlastní zájezd do Chorvatska na míru

Vyplníte krátký dotazník,

ve kterém nám povíte o svých představách o dovolené,

spojíme se s vámi,

představíme vám návrh itineráře, který případně doladíme,

zarezervujete si dovolenou

předáme vám veškeré podklady, vouchery, kontakty a průvodce

a vyrazíte na cestu

bez starostí a s naší plnou podporou.

ZÁKLADNÍ FAKTA O DOVOLENÉ V CHORVATSKU

Kdo z českých turistů by neznal Chorvatsko? Nádherné členité pobřeží lemované tisíci ostrůvky, které omývá průzračné moře. Rybářské vesničky, historická města, národní parky s vodopády a divokými řekami. Přátelští obyvatelé, kteří nám jsou kulturně blízko a rozumíme si. Skvělá kuchyně, přiměřené ceny a široká nabídka kvalitních služeb. Vzdálenost na dojezd autem přes noc a příjemné středomořské klima. To vše jsou charakteristiky, díky kterým je Chorvatsko dlouhodobě číslem jedna mezi zahraničními destinacemi českých cestovatelů.

Chorvaté nedají na Čechy dopustit. Byli jsme to my, kdo se po válce jako první odhodlal vyrazit na dovolenou na Jadran a pomohl obnovit tamní turistický ruch a to se nezapomíná.

Ač je Chorvatsko synonymem pro letní pobytovou dovolenou u moře, nabízí mnohem víc než to. Nádherné jsou zdejší národní parky jako proslavená Plitvická jezera, vodopády Krka nebo soutězka Paklenica. Milovníci dobrodružství vyhledávají město Omiš a kaňon řeky Cetina, kde mohou provozovat rafting, canyoning, zip line a další adrenalinové sporty. Málo prozkoumané vnitrozemí nabízí nádherné hory a autentické vesničky, kde si můžete užít místní život bez davů turistů. Chorvatsko je také plné monumentálních památek a nádherných historických měst jako Dubrovník, Zadar, SplitPula a mnoho dalších. Jaderské pobřeží netřeba popisovat a jeho krásu si nejlépe vychutnáte na jachtě s partou přátel nebo rodinou. Každý týden můžete kotvit u jiného ostrůvku. Každý ostrov v Chorvatsku je jiný a stojí za objevení. U všech ale platí, že nabízí úplně jinou atmosféru než hlavní pobřeží. Prozkoumejte jak ty známé jako Krk, Korčula, Hvar, Pag nebo menší a méně navštěvované - třeba mořský národní park Kornati. Až už zvolíte poloostrov Istria, který je k nám co by kamenem dohodil, region Kvarner nebo Dalmácii, nikdy nešlápnete vedle. Chorvatsko je zkrátka krásné celé.

To vše a mnohem víc vám umíme v Chorvatsku zařídit.

Jak do Chorvatska?

Většina českých turistů volí cestu autem. Nic proti tomu, ale komu se nechce trávit den na dálnicích, má několik alternativ. Letní přímé linky létají do Splitu i Dubrovníku. Kromě toho můžete sednout i na vlak nebo autobus a bez starostí jste za chvíli u moře. Pravidelné spoje v letních měsících vypravuje například Regiojet.

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Chorvatska?

Chorvatsko je především letní destinace, kdy tu panuje příjemné středomořské klima se slunečnými dny, teplotami okolo 30 stupňů a mnimálními srážkami. Kdo se chce ale vyhnout davům turistů, vyšroubovaným cenám a láká ho poznávání víc než koupání v moři, může vyrazit na jaře nebo na podzim. Většinou tu bude o něco tepleji než u nás, ale i chorvatská zima umí být krutá.

INSPIRATIVNÍ ITINERÁŘE PRO CESTU DO CHORVATSKA

Přizpůsobíme vám je na míru

Jachting.jpg

7 DNÍ

Tisíce ostrůvků, průzračné moře, ideální podnebí a skvěle vybavená infrastruktura pro jachtaře, dělá z Jadranu nejlepší místo v Evropě pro dovolenou strávenou na moři. Nabízíme Vám možnost zprostředkování a pronájmu soukromé jachty s česky nebo slovensky mluvícím kapitánem pro různý počet osob.

Tomu, kdo jachtingu propadne, nabízíme i možnost složení kapitánských zkoušek. 

Omiš
ADRENALIN V CHORVATSKU

10 DNÍ

Rafting, canyoning, Zip-line, rybaření na otevřeném moři. Všechna tato dobrodružství můžete zažít v Chorvatsku na jednom místě - ve městě Omiš, které leží u ústí horské řeky Cetina. Samotné městečko je velmi malebné s historickým přístavem a v okolí je velké množství krásných pláží. Omiš je ideální místo pro kombinaci aktivní a odpočinkové dovolené na Jadranu.

Image by Marla Prusik
ROAD TRIP CHORVATSKEM

14 DNÍ

Dovolená v Chorvatsku nemusí být pouze pobytová. Proč nepojmout cestu jako road trip a nepoznat všechny jeho krásy? Národní parky, vinařstí, památky, moře.. Ke spaní můžete využívat klidně kempy a když vyrazíte s obytňákem, tak budete mít absolutní svobodu. Pomůžeme vám naplánovat itinerář tak, abyste viděli a zažili přesně to, co máte na cestách nejraději.

PODOBNÉ DESTINACE