INFORMACE O CESTOVÁNÍ V DOBĚ COVID-19 A CESTOVATELSKÝ SEMAFOR

Aktuální zákaz cestování do některých zemí!

POZOR: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 11. dubna 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2 (Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe). To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Do těchto zemí v době platnosti opatření nepořádáme zájezdy. Nabídku na pozdější termín vám rádi nezávazně připravíme a případnou smlouvu podepíšeme až po zrušení opatření. Děkujeme za pochopení!

Kam můžu vyrazit s Travel Planner?

S ohledem na cestovní restrikce jsme pro vás přizpůsobili nabídku destinací, které turisty vítají i v dnešní době. Nejvíce benevolentní jsou některé země Latinské Ameriky a Afriky.

 

Podrobné informace včetně povinností při návratu do ČR najdete po kliknutí na špendlík. 

Informace průběžně aktualizujeme, ale může se stát, že nám něco na chvíli unikne. Při každé klientské poptávce o dovolenou na míru v některé naší destinaci všechny informace znovu ověřujeme.

Nejaktuálnější a ověřené informace najdete na cestovatelském rozcestníku Ministerstva zahraničních věci ČR.

Vstup do těchto států je bez povinného testu i bez karanténních opatření

Pro vstup je vyžadován negativní test bez karanténních opatření

Naše obvyklé destinace, kam nyní nelze nabízet zájezdy kvůli tamním nebo českým opatřením

Je možné cestovat v dnešní době do světa?

Ano, je to možné a my si dokonce myslíme, že rok 2021 bude zlatou érou cestování. Představte si, jak se procházíte po místech, která byla ještě před rokem téměř zničena over turismem téměř sami. Jak jsou místní obyvatelé šťastní, že vidí cizince a nejsou otráveni z nekončících davů turistů. Jak se přemrštěné ceny v některých destinacích snížují o desítky procent. Jak se historická města vrací od skanzenů k lokálnímu a autentickému životu. Jak se do cestování vrací prvek dobrodružství z neznáma. Takový bude cestovatelský rok 2021. Tak ho nepropásněte, protože ten další už nejspíš všechno vrátí do starých kolejí.

Kam můžu vyrazit a za jakých podmínek? 

Pravdou je,uže už nestačí jen koupit náhodně levnou letenku kamkoliv a pak teprve řešit co dělat na místě. V dnešním světě je potřeba zjistit si předem potřebné informace. Především jestli daná země umožňuje cizincům příjezd za účelem turismu, jaká opatření proběhnou po příletu a jaká jsou případná omezení na místě (omezení pohybu, zavřené hotely, památky atd.).

A my to podrobně a pravidelně sledujeme, takže jestli vás láká někam vyrazit a nechce se vám vyhledávat mezi často protichůdnými informacemi, jste na správném místě.

Jaké jsou storno podmínky, zálohy a pravidla ohledně voucherů?

Protože naše cestovka je zaměřená na individuální zájezdy na míru, sdělíme vám vždy předem veškeré podmínky zrovna pro ten váš zájezd. Vždy ale platí že:

  • vybíráme co nejnižší možnou zálohu, abychom klientům zbytečně neblokovali peníze, pokud by se zájezd nemohl uskutečnit

  • doplatky řešíme až tehdy, kdy jsme sami povinni zaplatit našim dodavatelům na místě

  • pokud se zájezd nemůže uskutečnit z důvodů koronavirových opatření, zájezd rušíme a vracíme zpět 100% zaplacené částky (zájezdy nicméně nerušíme v případě povinnosti testů před odletem a po návratu, ani z důvodu nařízené karantény po návratu do ČR). Karanténa v destinaci zájezdu je samozřejmě jednoznačný důvod ke zrušení zájezdu a vrácení 100% platby.

  • vouchery nikdy klientům nevydáváme, pokud si ho výslovně nepřejí

Výhoda dovolené s cestovkou oproti individuální cestě v době Covid-19

Jistota vrácení peněz, pokud se opatření proti koronaviru zpřísní a nebudete moci odjet. Pokud si sami zajistíte letenku, ubytování a další služby, budete muset vratky řešit se všemi dodavateli zvlášť bez jistoty, že uspějete. Navíc pokud třeba aerolinka nezruší let, nevrátí vám nic.

Ručíme za to, že dovolenou je možné bezpečně prožít, hlídáme a sledujeme všechny informace z místa.