Poznávací dovolená v Alžírsku

 

Alžírsko je jedna z mála zapomenutých zemí na severu Afriky. Mnoho turistů se tam nevydává, ale o to víc stojí za návštěvu. Setkáte se tu s neuvěřitelně pohostinnými obyvateli a zažijete pocit výjimečnosti, když vám Alžířané budou děkovat, že jste se rozhodli nejít s davem a navštívit jejich krásnou zemi.

Najdete tady nádherné pobřeží, zachovalé římské památky, pouštní oázy, hory a stará koloniální města. To vše bez davů turistů a hlavně levně. Vydejte se s námi tam,  kam české cestovky nejezdí! Vydejte se proti proudu a objevte jeden z posledních cestovatelských rájů - autentickou zemi. Trocha dobrodružství ještě nikoho nezabila :).

Více o Alžírsku v našem blogu

Bezpečnost v Alžírsku a kulturní rozdíly

 

Otázka bezpečnosti, pokud se jedná o cestu do arabské a muslimské země, napadne v dnešní době nejspíše každého. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránky Ministerstva zahraničních věcí. V Alžírsku existují regiony, které jsou považovány za nebezpečné. Jedná se o oblast Kabýlie, kterou jsme ale my cestovali a při dodržování určitých zásad zde není problém. Dále je vhodné vyhnout se pohraničním oblastem v jižní část země a kolem hranic s Lýbií.

Alžířaní mají velice tolerantní přístup k cizincům, přesto nelze opominout, že se jedná o muslimskou zemi. Především ve venkovských oblastech doporučujeme vyhnout se výstřednímu oblečení a konzumace alkoholu na veřejnosti (alkohol se prodává ve specializovaných prodejnách a je k dostání i ve vybraných restauracích a barech).

Je potřeba počítat s tím, že místní obyvatelé mají na všechno spoustu času a přizpůsobit tomu svůj běžný rytmus - vždyť jste na dovolené.

Alžírsko - velký okruh

jedná se o jednu z nejrozlehlejších zemí světa  a proto počítejte s tím, že na její návštěvu a skutečné poznání budete potřebovat alespoň 2 týdny, ale s dobře připraveným itinerářem zvládnete poznat to nejhezčí!

 

Mapa a inspirativní program

Mgr. Omar Jamaein - Travel Planner

info@travelplanner.cz

+420 777 223 024

IČO: 87800861

Jsme řádným členem ACK ČR

© 2020 by Travel Planner. Proudly created with Wix.com